Ми звикли, що медицина поділяється на традиційну та нетрадиційну. І чомусь традиційною називається саме та, яка використовує хімічні засоби та хірургічне втручання, а нетрадиційною називають ту, яка має природнє походження і використовує засоби, та методи, які подарувала природа. Не відчуваєте несправедливість? Хіба не має бути навпаки? Щоб вплинути на процес та змінити ситуацію, треба повернутися до витоків, автентичних засобів та методів лікування, якими послуговувалися наші пращури. Особливо в часи, коли наш імунітет атакують агресивні та маловідомі віруси і медицина традиційна при цьому безсила.
Якщо говорити конкретніше, то сьогодні є така можливість повернутися до витоків і відновити власний потенціал національного здоров’я через актуальні народні методи лікування настоянками, апітерапією, голковколювання, герудотерапією тощо. Приємно, що тепер практично усі ці речі доступні у нашому регіоні. А ще приємніше, що мала можливість бути свідком народження нового медичного закладу, адже цими днями почав свою роботу Центр нетрадиційної медицини, що функціонуватиме на базі Медичного центру “Консиліум”. Тішить і те, що відкриття та знайомство з автентичними методами лікування збіглося у часі з днем міста Дрогобича. Як на мене, це гарний подарунок місту, неймовірно корисний дарунок та цікавий.
Знайомство з новим центром відбулося у суботу, 20 вересня, зі Служби Божої. На запрошення ідейного натхненника проекту Романа Войтківа, який задумав та втілив свою мрію, приміщення освятив отець Ростислав Мелех. Благословляючи будівлю та персонал, що долучатиметься до справи оздоровлення людей, священник наголосив, що церква завжди на боці тих людей, які так натхненно відроджують українські традиції. Спільною молитвою присутні благали для пана Романа та усіх, хто долучився до цієї справи сил та натхнення творити далі. Процвітання та вдячних пацієнтів бажали друзі та гості новоствореного Центру: директорка департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда, голова правління Міжнародного центру «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько, відомий апітерапевт України Димитро Синишин, віце президент Гільдії медоварів України Володимир Дмитрук, заступник керівника Спілки пасічників Тернопільської області Роман Бик, почесний рефлексотерапевт України, ветеран АТО Анатолій Волік, преставники медоварів з Волині та Львівщини та багато інших. Не минулося без подарунків, серед яких – образ Матері Божої, домоткані рушники та килими, відзнаки.
Розташувався центр у зручному для дрогобиччан та мешканців району місті, поблизу автовокзалу, на вулиці Володимира Великого, 5А (другий поверх). Саме на другому поверсі будівлі розташувалися спеціальні кімнати для лікування та оздоровчих процедур. Вони межують з відомим у Дрогобичі музеєм ваг, де зібрані унікальні експонати (інформація про їх вік та застосування) та не менш унікальним музеєм медоваріння. Очікуючи на процедуру, можна сходити на екскурсію, а можна просто розслабитися у комфортному шинку стилізованому під українську світлицю, відвідавши розмаїтих настоянок, створених за автентичними рецептами. Словом такого медичного центру, з такою неймовірною атмосферою ще треба пошукати!
Кабінети центру обладнані належним устаткуванням, а деякі мають вмонтовані вулики з бджолами. Вже сьогодні там можна отримати різні види послуг: подрімати на вуликах, подихати ароматними і водночас лікувальними випарами вулика. Отримати унікальну процедуру обколювання жалом бджоли, яке перед тим позбавили мурашиної кислоти і тим самим зробили безболісним та безпечним для алергіків (для упевненості можна зробити алергопроби). Щодо останньої процедури, то цей метод лікування бджолиним жалом був відомий з давніх-давен, однак через складність процедури часто не використовувався, адже легше, вигідніше та швидше працювати з голкою. Однак різниця між голкою та жалом полягає в тому, що під час проколювання акупунктурної точки, під шкіру людини потрапляє головний лік – апітоксин. Це бджолина отрута, яка впливає на чутливість тих чи інших органів, покращує кровообіг, а згодом діє як протизапальний та заспокійливий засіб. Користі від його дії не перелічити та найголовніше – він природній, не накопичується в організмі, не впливає негативно на інші органи.
Під час оглядин кабінетів Центру лікарі та пасічники, апітерапевт та рефлексотерапевт затіяли невеличку дискусію щодо ефективності цієї процедури, диспутували про походження голковколювання, обмінювалися досвідом та напрацьовували методологію нової процедури апітерапії. Були серед відвідувачів заходу і ті, котрі вже на собі відчули ефект бджоловколювання, тож охоче поділилися враженнями. Виявляється він теж має свої протипокази, однак їх кількість настільки обмежена, що метод можна назвати панацеєю від багатьох хворіб. Найцікавіше, що це був хороший досвід спілкування для медиків та медоварів, котрий дав можливість вибудувати якісний діалог, здавалося б, абсолютно різним людям. про свою роботу , важкий труд пасічника розповів віце президент Гільдії медоварів України Володимир Дмитрук:
– Ми пасічники, щодня стоїмо біля вулика і доносимо той життєдайний продукт до людей. На жаль ми давно відійшли від тих продуктів, якими харчувалися наші пращури, від тих звичаєвих принципів, якими користувалися вони в давнину, втративши коріння, а без коріння, дерево засихає. І тепер ми знову маємо можливість повернутися до наших традицій і бачимо, що у нас буквально під ногами – великий скарб, продукт, який створила бджола, які нам дає сама природа і чого ніколи власноруч людина. лікар бере на себе відповідальність, лікуючи хвору людину, пасічник – бере на себе відповідальність за комаху, та за якісний продукт бджільництва. Ми відповідальні за цілу галузь, а тому просимо їжте мед, пийте мед, підтримуйте свого виробника, підтримуйте пасічника і всім буде користь: ми будемо щасливі, ви будете здорові!
Цими днями у центрі будуть перші відвідувачі. Вони матимуть можливість отримати консультацію спеціаліста, який підбере процедуру згідно діагнозу. Щодо діагнозів, то тут дадуть раду чималому спектру хронічних недуг серед яких: урологічні захворювання, косметологічні проблеми, проблеми з хребтом та суглобами, неврозам, гіпертонічним захворюванням і це ще не увесь перелік. Показана апітерапія і для малечі, особливо тих, хто має недуги пов’язані з диханням (часті бронхіти, ларингіти, трахеїти). А тому особливим попитом тут користуватимуться інгаляції, через те, що мають відмінний лікувальний ефект, та й вартість процедури цілком приємна. Знайдуться декілька процедур для відновлення краси і серед найпопулярніших – різні види медових масажів, маски для обличчя, креми та інше. Є процедури для відновлення суглобів, витяжки хребта, тут знають, як відновити чоловіче здоров’я та силу. про послуги та консультації, які надаватимуться у Центрі чи не найкраще знає завідувач структурним підрозділом Центру Ігор Комарницький:
– Я представник класичної медицини, за фахом – лікар-уролог, однак нині я тут, бо на власному досвіді переконався, якою дієвою та ефективною є нетрадиційна медицина. Ви знаєте, як сьогодні в нагоді нам стануть такі, автентичні методи лікування, адже самі бачите, що відбувається у світі. Невідомі віруси просто вбивають наш і без того слабкий імунітет. Зараз усі говорять про специфіку та симптоматику вірусу covid-19, зауважуючи, що цей вірус “обирає” людей зі слабким імунітетом. Але це властиво практично усім вірусам, тому перше, що нам треба зробити, убезпечивши себе від важкого перебігу недуги – зміцнити імунітет. І саме над цим ми тут працюємо, допомагаємо людям зміцнити своє здоров”я.
У цього, поки що маленького Центру нетрадиційної медицини – великі сподівання. Перше, на що сподіваються місцеві медики, це відновлення довіри до своїх, народних автентичних методів лікування, друге – поступове повернення людей до різних методів профілактики, адже ми усі розуміємо, що попередити хворобу легше, аніж її вилікувати. А імунотерапія продуктами бджільництва вважається одним з найкращих методів профілактики. І залишається третє, найважливіше сподівання: таких центрів, клінік, кабінетів в нашій країні має бути багато. Адже ми є чималим виробником, експортером меду та продуктів бджільництва в Європейські країни, то чому б нам, українцям, не скористатися такими можливостями? Це ж ціла індустрія здоров’я та краси! Неоціненні блага та багатства закладені в цьому янтарному продукті, треба навчитися ними користуватися заради відновлення здоров’я цілої української нації.
Галина Носова