Сьогодні у нашому місті відбулася запланована зустріч місцевих туроператорів, керівників оздоровниць та представників влади міста з начальницею Управління туризму та розвитку курортів Львівської ОДА Наталею Табакою.
На порядку денному було чимало важливих тем, які цікавлять як обласне керівництво, так і учасників зустрічі. Зокрема у залі народного дому обговорювали подальшу діяльність оздоровниць та туроператорів в умовах карантину, роботу над зміною шаблону курорту Трускавець (співпраця з потужними операторами, пакетні тури та інше). А ще розмовляли про унікальний бренд Трускавецької Нафтусі, який має працювати на імідж міста.
Серед інших важливих тем – ставлення до існування карантинних зон. Можливо механізм їх утворення та формула, за якою їх вираховують, дещо незрозумілий та викликає несприйняття, однак нині завдяки такому розмежуванню Трускавець має можливість повноцінно функціонувати як курорт, знаходячись у комфортній зеленій зоні. Це не означає, що ми тут усі розслабилися і не вживаємо обмежень чи не моніторимо ситуацію, зауважив міський голова Андрій Кульчинський, це означає, що проводиться важлива робота з виявлення випадків, дотримання усіх норм та протоколів під час роботи з хворими. «Нам простіше закрити об’єкт, де буде виявлено недужих, ніж спровокувати розповсюдження та опинитися у помаранчевій чи червоній зоні” – підкреслив очільник міста.
Далі розмова зайшла про логістику та співпрацю з Укрзалізницею у цьому плані. Допоки вона лобіюється на якісному рівні, бо в цьому напрямку працюють в унісон представники ЛЬвіської ОДА, депутати обласної ради Львівщини , місцеві ради. І до них дослухаються, адже в цій, здавалося б неповороткій структурі, розуміють важливість таких дій. Без повноцінного залізничного сполучення курорти не виживуть і тому нам йдуть на зустріч.
Зі слів пані Табаки, вже були спроби об’єднатися з сусідніми курортами, узяти досвід обласного центру і докласти спільні зусилля для виходу з туристичної кризи спричиненої коронавірусом, однак її важко назвати ефективною, адже нині і надалі кожна оздоровниця намагається впоратися з нею наодинці. Одні знижують вартість, інші «мочать конкурентів», ще інші чекають на манну небесну, що хтось прийде і вирішить проблеми на місцях. Це так не працює і про це вона вже говорила сьогодні, побувавши перед цими зборами у сусідній Східниці. Це ж напевне стосується туристичних об’єктів, що функціонують на теренах кожного курорту. І доки усі от так сам за себе – результату не буде. Напрацьовувати стратегію потрібно разом чи це буде досвід іноземних курортів з їх олінклюзівами, чи якийсь свій оригінальний продукт. Але дії треба узгоджувати і рухатися в одному напрямку без чвар і перетягування ковдри (в даному випадку відпочивальників).
Обласна чиновниця вислухала зауваження представників місцевого бізнесу та керівників санаторіїв. Зокрема учасник Обласної асоціації екскурсоводів краєзнавець Віктор Пиців підняв питання сертифікації місцевих трускавецьких екскурсоводів, адже за його спостереженнями, такого вже давно не відбувається, а робити це потрібно, позаяк екскурсоводами нині є пересічні люди, котрі пояснюють історію міста аби як і поняття не мають про унікальність лікувальних вод. З його уст пролунала пропозиція для оздоровниць організувати пакетні тури з врахування того фактору, що Трускавець медичний курорт, тому вони могли б бути більш тривалими і розрахованими на курс лікування «Нафтусею».
Пролунала пропозиція від депутата, керівника «Української Готельної Групи» Анатолія Стародуба централізовано впорядкувати важливий момент у роботі санаторно-курортних об’єктів – доїзд працівників з віддалених сіл Уличного та Доброгостова. На сьогоднішній день перевізник не провадить ранкові рейси з цих населених пунктів, а тому люди або самоорганізовуються і наймають автобуси, або добираються самотужки чи попутним автотранспортом. Це неймовірно незручно і складно, враховуючи обставини. Треба втрутитися і підняти це питання на обласному рівні, або, як варіант, задіяти свій міський ресурс, тим більше що невдовзі ці села увійдуть до Трускавецької ОТГ. Мер погодився, що втрутитися треба саме місцевій владі, не розраховуючи в цьому питанні на область та перевізників і попросив зібрати список працівників з кожної оздоровниці, щоб зрозуміти як діяти далі.
До виступів долучився представник новоствореного ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» Тарас Бакай. Він повідомив, що під час реконструкції відпочинкової зони біля бювету, так званих грибків, вони планують створити ярмарку на кшталт Львівської «4 сезони», щоправда мають на меті урізноманітнити торгівлю виступами творчих колективів, співаків та задіяти інші творчі «магніти» для приваблення та пожвавлення життя у центральній відпочинковій зоні міста.
Окрім цього говорили про важливість бренду «Нафтуся», який експлуатують усі кому заманеться, про рекламну та промоцій ну діяльність курортів та посильний вклад у цю діяльність управління туризму та розвитку курортів Львівської ОДА,згадуючи великий промотур журналістів провідних всеукраїнських телеканалів.
І хоч зустріч не була тривалою у часі, важливо було почути одне одного усім учасникам процесу. Зрозуміти, хто і що робить у ситуації, коли порятунок залежить від усіх і кожного зокрема. І ще раз нагадати одне одному, як важливо не «втопити» курорт у гонитві за політичними чи іншими дивідендами, а ставати для нього рятівними соломинками.
Warning: file_get_contents(https://plusone.google.com/_/+1/fastbutton?url=http%3A%2F%2Ftruskavetsinfo.info%2F%3Fp%3D6121): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/truska14/truskavetsinfo.info/www/wp-content/themes/goodnews5/framework/functions/posts_share.php on line 151