Сесійні засідання у Трускавці мало-помалу перетворюються на активну площадку для дискусій між громадянами міста. Такий собі дискусійний клуб, де під час обговорення чи в процесі голосування люди з’ясовують стосунки, намагаються довести свою правоту, звинуватити когось. На таке поняття, як регламент, вже не зважає ніхто. Від наявності людей в залі можна передбачити настільки сильним буде протистояння, за присутністю тих чи інших груп впливу можна визначити, яке питання розглядатиметься. Є активісти, які майже «прописалися» в залі ради для того, щоб лобіювати певні питання, тиснути на депутатів. На превеликий жаль, це все менше нагадує колективний орган представників громади, а з наближенням виборів сесійна зала, без належної дисципліни, може перетворитися в середньовічний базар.
Приблизно в такому ж руслі минуло останнє засідання, на якому мали розглядати декілька резонансних питань. Першим серед питань, що привернула увагу громади стала інформація до відома від керівника ТОВ «Трускавецькі лікувальні води» Андрія Тарнавського про діяльність ТОВ «Трускавецькі лікувальні води». Після нетривалого знайомства з інфраструктурою підприємства, історією створення нового ТОВ, Андрій Тарнавський звернув увагу присутніх на передісторію стрімкого зростання тарифів, адже таке рішення цілком виправдано реаліями, враховуючи фінансову ситуацію підприємства, котре накопичило борг у 1,9 млн. грн. Згадав очільник і про отриману відповідь антимонопольного комітету, в якій йдеться про відсутність вагомих підстав для реакції комітету на ціноутворення ТОВ «ТЛВ», адже до компетенції цього контролюючого органу не входить погодження тарифів надрокористувачам. Виходить, звернення виявилися безпідставними і нічого окрім сумнівних політичних дивідендів ініціаторам не принесли. Цього дня відбулося знайомство депутатів з фінансовим директором товариства Анною Абрамовою, котра не лише розповіла про теперішній не дуже привабливий стан підприємства, але й повідала про амбітні плани та перспективи розвитку стратегічного підприємства. У відповіді на запитання депутатів Ю. Яворського. Р. Бучковича та Б. Габшія пані Анна зазначила, що нові власники прекрасно усвідомлюють цінність унікального Трускавецького родовища. А тому прагнутимуть змінити ситуацію на краще якомога швидше. Зазначила вона і той факт, що про спільне підприємство мова вже не йде, а також, що сьогодні є шанс відновити роботу системи турнікетів, як один із шансів швидко вивести збиткове підприємство в категорію прибуткових, що в свою чергу дасть підстави говорити про реконструкцію двох бюветів та можливість максимально оновити матеріально-технічний стан підприємства. Загалом розмова у залі засідань вийшла доволі конструктивною і продуктивною. Однак чи будуть готові представники громади не на словах, а на ділі підтримати новий бізнес, який готовий зайти в місто і принести інвестиції, сказати важко. Принаймні нові власники більше розраховуватимуть на політику невтручання, адже вже встигли ознайомитися з історією попередніх власників і вельми здивовані спротиву процесу створення СП, що лише нашкодив місту. Однак очевидно, що так звані активісти та «лідери думок» ніколи не визнають своїх системних помилок, які скеровані на погіршення ситуації на курорті.
Проте ажіотаж після розгляду цього питання у залі не зник, адже наступне питання стосувалося двох проектів рішень, що активно обговорювалися на виконкомі і набули розголосу в соцмережах. Перша – «Про розгляд електронної петиції щодо переміщення торгових яток з площі Незалежності та збереження робочих місць фізичних осіб-підприємців» і друга «Про розгляд електронної петиції щодо очищення Площі Незалежності від торговельних яток». На засіданні були присутні представники громади та підприємці, прихильники як першого, так і другого варіанту. Головний аргумент для припинення роботи яток – головна площа міста має бути без торгівлі. Людям, які прийшли на розгляд і котрі підписували ту чи іншу петиції намагалися пояснити, що дозвільні документи надає виконавчий комітет міської ради, а не депутати на сесійному засіданні. Проте вони наполягали навіть тоді, коли самі депутати під час голосування зазначили, що обидва проекти рішення є нікчемними, бо не відповідають повноваженням ради. Саме тому в результаті обговорення, жодна з петицій не набрала достатньої кількості голосів.
Після розгляду петицій зал ради спорожнів, у ньому залишилися лише депутати та працівники ради. До кінця засідання було розглянуто ще ряд соціально важливих проектів, серед яких рішення «Про ліквідацію поліклінічного відділення, жіночої консультації і відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» і створення відділення амбулаторної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги КНП «Трускавецька міська лікарня». А також «Про ліквідацію хірургічного відділення і відділення урології та інтервенційної радіології і створення відділення хірургічного профілю (хірургія, урологія, травматологія, гінекологія) та відділення інтервенційної радіології КНП «Трускавецька міська лікарня» ТМР. «Про затвердження міської цільової програми покращення матеріально-технічного забезпечення Трускавецького відділення поліції Дрогобицького ВП ГУ НП України у Львівській області на 2020 рік, «Про затвердження програми «Придбання,обслуговування та монтажу обладнання для реалізації програми «Безпечне місто» м.Трускавець на 2020 рік», «Про внесення змін до показників бюджету міста Трускавця на 2020 рік» та ряд земельних питань.
Галина Носова
фото з сайту ТМР