Добре, коли твоїм здоров’ям опікуються професіонали, коли операційна та палати виглядають як у сучасному іноземному фільмі, коли вартість операції разом з лікуванням тобі зрозуміла чітка і не змушує простягати руку з благаннями про допомогу. Більшість із нас мріє саме про таку медицину. А не безкоштовно-совкову, де лікарі змушені «дофінансовуватися» через вкладені в кишеню халата купюри. Ця система так втомила та зневірила українців, що вони вельми скептично сприймають будь які зміни та реформи у цій галузі. Однак не залежно від рівня скепсису зміни у медицині тривають. І сьогодні вони активно впроваджуються у нашому курортному місті.
Цього тижня у Трускавці відбулося аж дві події пов’язані з нововведеннями у галузі медицини. Перша – депутати Трускавецької міської ради проголосували за ініціативу обласної лікарні відновного лікування щодо оренди двох поверхів існуючого терапевтичного корпусу. При цьому орендар залишає у штаті увесь молодший та середній медичний персонал, частину лікарів та техперсоналу. На базі майбутнього соматичного відділення функціонуватиме терапевтичний та неврологічні підрозділи. А вже за рік часу, як запевнили нас у мерії, трускавчани мають на собі відчути реформу медицини в дії. Адже наступної осені матимуть доступ до якісних хірургічних втручань у «Центрі малоінвазивної хірургії», який буде створено на базі Трускавецької міської лікарні і при цьому за порівняно невеликі кошти та з мінімальним періодом реабілітації.
За великим рахунком ця угода має на меті змінити саме сприйняття послуг, що їх надають лікарні сьогодні. Вона має призвичаїти українців до того, що медичні послуги, ким би вони не надавалися, міською поліклінікою чи приватною клінікою, мають бути і якісними, і доступними! Це головна мета підписаної угоди про державно-приватне партнерство, в рамках якої ТзОВ «Медичний центр «Консиліум» співпрацюватиме з Трускавецькою міською лікарнею.
- Вперше лапароскопічна операція була проведена у Франції в 1985 році, а впроваджена в масове використання в Сполучених Штатах в 1988 році. Після цього методика показала безпрецедентний за своєю інтенсивністю і швидкістю крок вперед у своєму розвитку.
Точніше, орендуватиме незадіяний четвертий поверх хірургічного відділення, сплачуючи при цьому оренду та комунальні послуги. Однак не в цьому головна цінність цієї співпраці. Найважливіше – це доступ до якісних послуг, широкий спектр яких передбачатиме різного роду малоінвазивні втручання. Іншими словами це хірургічні операції, що на відміну від класичної хірургічної процедури не залишають по собі масштабних розтинів та швів.
- Малоінвазивна хірургія – хірургія, спрямована на те, щоб мінімізувати область втручання в організм і ступеня травмування тканин. Основні методики, що використовуються при малоінвазивних втручаннях, це лапароскопічна (ендоскопічна) хірургія та ендоскопія.
Втручання при застосуванні малоінвазивної хірургії є мінімальним, період реабілітації після нього – теж. Цим видом операції вже активно послуговуються в цивілізованому світі, а мине час – їх десятками щотижня здійснюватимуть у нас, в Трускавці. Для цього має пройти певний час, адже сьогодні стартував лише перший етап – підписання угоди про наміри. Згодом інвестор, ТЗОВ «Медичний центр «Консиліум», розпочне роботу щодо облаштування відділення: ремонт, нове обладнання та устаткування, підбір висококваліфікованого персоналу, навчання тощо. Але крім того, зі слів головного лікаря «Консиліуму» Петра Скурчанського, треба буде враховувати вагу взятих на себе зобов’язань, таких як соціальні гарантії для малозабезпечених, адже згідно угоди 2-3 операції щороку здійснюватимуться безкоштовно. Це стосуватиметься ряду пільгових категорій трускавчан, а в майбутньому мешканців трускавецької ОТГ.
- Медичний центр «Консиліум» відомий на всю країну центр, тут проводять 526 малоінвазивних втручань за рік, а також інших операцій.
Крім того палати покращеного типу додадуть ваги курортові, адже нині гості міста, які проживають у п’ятизіркових готелях радше відмовляться від лікування і подальшого перебування на курорті, аніж проживатимуть у загальних відділеннях лікарні без особливих умов. І такі випадки на курорті вже були.
- Ольга Сегер, начальник управління комунальної власності, яка веде проєкт від початку,розповіла, що серед малих міст Трускавець є першим містом, яке уклало такий договір.
Ще один вагомий плюс від цієї угоди – конкурентоспроможність медичного закладу на ринку послуг. Адже новий етап реформ ставить лікарні регіону в одинакові конкуренті умови. І виживуть в цих умовах лише ті медзаклади, які не лише усвідомлюють конкуренту боротьбу, але й роблять крок на випередження, залучаючи різні форми господарювання і тим самим осучаснюючи свої послуги.
І ще один важливий аргумент на користь такої співпраці – крок до прийнятої у місті концепції розвитку, котра передбачає ідею запровадження медичного туризму. Трускавець має усі шанси стати провідним центром медичного туризму в Україні. Саме тому нині активно залучає до співпраці медичні заклади різної форми власності та різного профілю. І це надзвичайно важливо і правильно. Головне не боятися змін і сміливо впроваджувати нові ідеї на благо громади.
Галина Носова
Warning: file_get_contents(https://plusone.google.com/_/+1/fastbutton?url=http%3A%2F%2Ftruskavetsinfo.info%2F%3Fp%3D5845): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/truska14/truskavetsinfo.info/www/wp-content/themes/goodnews5/framework/functions/posts_share.php on line 151