Події, котрі сталися останнім часом в Україні не надихають на позитив. Принаймні важко за таких умов будувати плани, мріяти, надіятися на краще. Проте, є у нашому товаристві люди, в обов’язки яких входить робота на перспективу, тож кому, як не їм, працівникам відділу реалізації та маркетингу ПрАТ «Трускавецькурорт» краще знати, яким може бути майбутнє нашого товариства, котре цілком залежить від однієї складової – завантаженості. Тож про сподівання і реалії говоримо з очільницею цього відділу Мариною Дембіцькою.
– Марино Дмитрівно, поясніть, якою є ситуація із завантаженістю наших оздоровниць?
– Сьогодні у нас прогнозовано велика завантаженість наших санаторіїв. Цієї пори року наш курорт зазвичай сповнений гостями і так було декілька років поспіль. Проте зараз, мені здається, не ті часи, коли можна задіяти звичний маркетологічний аналіз чи прорахувати усі наші можливості чи ризики. Скажемо так, наші кращі сподівання збулися і, не зважаючи на зовнішні фактори, люди приїхали до нас на відпочинок та оздоровлення. Станом на сьогодні (25 вересня – прим. авт.) загальна завантаженість санаторіїв товариства становить більше 90 відсотків. Найбільше відпочивальників є нині в «Янтарі» – понад сто відсотків. Це означає, що ми і далі залишаємося не просто на плаву, а є кращими у своєму сегменті послуг. Який, між іншим, непогано продається, бо комерційна складова заповнюваності нині складає близько 20 відсотків.
– Які прогнози на найближчий квартал? Чи можливо передбачити, яким буде наступний рік?
– Ми можемо говорити про звичні для нашого відділу речі: аналізи та прогнози, можемо навіть вирахувати завантаження на найближчий період, але не варто забувати про непросту ситуацію в країні. З огляду на те, ми й не намагаємося будувати далекоглядних планів. Усе, що ми робимо тепер – короткострокова перспектива. І результат наших старань вже є. Буквально цими днями очікуємо позитивного рішення стосовно путівок Фонду соціального страхування на 4 квартал. Тоді наш колектив, принаймні подальших 3-4 місяці, буде забезпечений роботою. Розумієте самі, що передбачити ситуацію далі, ніж на квартал чи на наступний рік практично нереально.
Проте, це зовсім не означає, що ми сидітимемо склавши руки в очікуванні кращої долі. Наше товариство, як і завжди, було й залишається активним учасником державних тендерів та різних програм. До прикладу цими днями ми беремо участь у поточних тендерах на закупівлю послуг оздоровлення, очікуємо відповіді за результатами торгів, які вже відбулися і маємо надію, що ці результати будуть втішними для нашого колективу.
– Чи працюють акційні пропозиції, впроваджені тогоріч на теренах товариства? Які з них можна назвати популярними і які користуються меншим попитом у відпочивальників?
– Звісно усі ті акційні програми та програми лояльності, впровадженні за останній рік тривають. Деякі особливо корисні та популярні акції ми пролонговуємо, тобто даємо можливість узяти участь більшій кількості гостей і таким чином заохочуємо відпочивальника приїхати до нас не один, а кілька разів поспіль. От як діюча акція для власників дисконтних карток. Вона тривала до вересня включно, проте сьогодні ми бачимо, що є потреба продовжити термін її дії і можливо змінити деякі умови.
Ще одна дієва програма була запроваджена у квітні поточного року і розрахована на гостей, котрі полюбляють сімейний відпочинок. Ця популярна акційна пропозиція має назву «Здорова дитина» і її вже можна назвати успішним проектом. Цією програмою на сьогоднішній день скористалося кілька сотень родин, яким вигідно аби їх дитина відпочивала та проживала з батьками усього за 1 гривню. Звісно курс лікування та харчування – платні. Проте, там є своя тарифікація, в залежності від виду курсівки та харчування, вартість також залежить від віку дитини.
До кінця року працюватиме ще один проект, проте він скерований не на окремого гостя, а вже на туристичні компанії та агентства. Особливих фінансових вигод у цьому проекті шукати не варто, це швидше іміджевий хід, кампанія для залучення якомога більшої кількості турфірм, що продають наші послуги в середині та за межами країни, маючи при цьому вигідну знижку.
– Ви сказали що є співпраця з агентствами за межами країни. Враховуючи нинішню непросту ситуацію, настільки зменшилася частка іноземних гостей у загальній статистиці? Чи є у планах товариства перспектива залучення іноземних відпочивальників і що для цього потрібно?
– Це дуже непросте для нас питання. Сказати, що наші оздоровниці користувалися великим попитом в іноземних гостей – важко, проте минулі роки показали досить високу статистику відвідувань. Наприклад у 2012 та 2013 роках у наших оздоровницях гостювало майже 14 та 12,5 тисяч іноземців відповідно. Серед них найбільше було росіян, у загальній частці гостей відсоток відвідувачів із цієї країни становив майже 60%. На сьогоднішній день гостей з Росії у нас суттєво поменшало , тож з початку 2014 року їх було усього 689, а з сусідньої білорусі – 341, при тому, що минулого року білорусів було понад півтори тисячі чоловік.
Не поділяють панічних настроїв північних сусідів мешканці інших країн колишнього союзу Азербаджану, Молдови та Туркменістану, хоча і цих гостей стало менше. Та, не зважаючи на таку не дуже втішну картину й непросту ситуацію в державі, іноземців і далі приваблює відпочинок у наших оздоровницях. Здебільшого це ті, котрі вже побували у нас і залишилися задоволеними якістю обслуговування. Люди можуть отримати цілий спектр медичних чи діагностичних послуг за значно меншими цінами ніж за кордоном. І навіть ті, хто звик до кращого сервісу зазначають, що у нас ціна цілком відповідає якості. Тож як тільки стабілізується ситуація в державі і настане мир, думаю, до нас приїдуть усі ті, хто раніше зволікав із поїздкою. Можливо, що закордонних гостей із західних держав у нас буде більше, бо Україна останнім часом і як держава, і як бренд стала значно цікавішою для усього світу.
Розмову вела Галина Носова, газета “Трускавецькурорт”